O NÁS

VIAC O DR. DUDEK - TRADIČNÁ RUČNE VYRÁBANÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA

Výrobcovia Dr.Dudek

Rodinná firma Dr.Dudek vyrába už od roku 1991 kozmetiku podľa pôvodných tradičných receptúr a ručných technologií výhradne z biologicky aktivnych prírodných látok ako nebielený včelí vosk a propolis, rastlinný olej, obilný lieh, pramenitá voda, bylinné extrakty, éterické oleje, horské mumio, tavená odstredená masť vo vodnej pare a bez použitia chemických prísad. Konzervácia je prevedená bylinnými silicami a vitamínmi.

Celý výrobný proces je hlavne ručnou prácou od zbierania a extrahovania účinných látok cez spracovanie, plnenie do obalov až po samotný obal na ktorom sa prezentujú ručne maľované ilustrácie najčastejšie danej účinnej byliny.

Zaručenú bezpečnosť a účinnosť všetkých produktov Dr. Dudek potvrdzujú nielen dlhoročné skúsenosti z oblasti tradičnej ľudovej medicíny, ale aj klinické testy účinnosti a dermálnej tolerancie prevedené v laboratóriách pre metabolizmus a patofyziologiu pokožky 1.Lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

POZRITE SI NAŠE PRODUKTY

 

NÁVRAT K TRADIČNÝM BYLINNÝM MASTIAM

Aby kozmetika bola okrem normálnej pleti aj pre citlivú a problémovú pleť zdravotne prospešná, tj. aby mala funkciu ochrannú, upokojujúcu, vyživujúcu a zvláčňujúcu, sme sa postupne dopracovali od nekritického očarenia chemickými syntézami späť k tradičným technológiám s využitím prírodných tukov. To sa týka nielen starostlivosti o bežne zmiešane typy pleti, ale najmä o pleť suchú a citlivú.

Jednou z ciest k danému cieľu je moderná obnova tradičnej výroby bylinných mastí na základe nesolenej prírodnej masti a nebieleného včelieho vosku. V tradičných mastiach totiž môže byť plne využitá prirodzená a tiež u našich západných susedov už pred časom klinicky potvrdená schopnosť masti vstrebávať účinné prírodné látky, prenikať s nimi do pokožky a zároveň preukazovať priaznivý granulačný aj stabilizačný efekt vzhľadom k zhode s kožným tukom. Veď sadlo s obľubou používali aj starí lekárnici no výroba tradičných receptúr bola vytlačená až priemyselnou veľkovýrobou ropnej vazelíny.

Rozhodujúcou výhodou tradičných bylinných mastí je preverená skutočnosť, že sa i pri zaručenej ročnej trvanlivosti zaobídu bez inak nevyhnutnej chemickej konzervácie a emulgácie, ktorá zvyčajne býva zdrojom alergických reakcií. Trvácnosť a konzervácia bola docielená využitím rastlinných silíc, vitamínov a liehových extraktov.

PONUKA PRODUKTOV

Zber Ľubovníka bodkovaného Dr. Dudek
Vlastný zber Ľubovníka bodkovaného Dr. Dudek

HLAVNÁ STRÁNKA

Dr. Dudek - O NÁS