TRADIČNÁ REPÍKOVÁ MASŤ

REPÍKOVÁ MASŤ - SILNE SŤAHUJÚCA, HOJIVÁ, REGENERAČNÁ. VÝBORNÁ PRI ZAPARENINÁCH, EKZÉME, HEMOROIDOCH A KRČOVÝCH ŽILÁCH...

REPÍKOVÁ MASŤ TRADIČNÁ

Repíková masť Dr. Dudek

 

Repík sa vyznačuje dezinfekčnými a adstringentnými (sťahujúcimi) vlastnosťami, a preto sa repíková masť dobre hodí k ošetrovaniu nehojacích sa rán, kŕčových žíl alebo zápalov žíl. Pomáha tiež obnovovať suchú a citlivú pokožku, výborne zmäkčuje suché a popraskané päty.

Repíková masť tradičná podporuje hojenie drobných poškodení pleti ako sú odreniny či zádery, je vhodná tiež na zapareniny pre deti i dospelých, uľavuje aj pri hemoroidoch. Repíková masť je 100% prírodný a neobsahuje žiadne chemické prísady.

Použitie Repíkovej masti

Premazávanie suchej, citlivej a podráždenej pleti a veľmi jemnej masáže lýtok pri kŕčových žilách 1-2x denne.

Zloženie: liehový extrakt z vňate repíka lekárskeho, levanduľová silica, vitamín E, včelí vosk(nebielený), bravčová masť(v pare tavená a odstredená)

Objem: 50 ml

ON-LINE LEKÁREŇ   KÚPIŤ V LEKÁRNI

Čo hovorí ľudová múdrosť o Repíkovej masti:

Repík lekársky sa používal už v staroveku, v ľudovom liečiteľstve sa užíva kvitnúca vňať a listy repíka. Medzi účinné látky, ktoré obsahuje, patria kyselina kremičitá, taníny, éterický olej, horčiny, flavonoidy, minerály, vitamíny B a K a fytoncídne látky, schopné potláčať niektoré kmene mykobaktérií. Repík má veľmi silné protizápalové účinky. Vo forme kloktadla sa používa pri angíne, nádche a ďalších zápaloch slizníc v hrdle, ústach a hrtane. Upravuje tiež trávenie: podporuje vylučovanie žalúdočných štiav, tvorbu žlče, zlepšuje peristaltiku čriev a tlmí hnačky rôzneho pôvodu. Repíkový čaj užívame pri ochorení pečene, obličiek i močových ciest, pri reumatizme a chudokrvnosti. Zvonka sa repík aplikuje pri nehojacich sa ranách, vredoch predkolenia a kŕčových žilách (Repíkové kúpele a obklady).

Levanduľová silica urýchľuje hojenie kožných buniek pri popáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje.

Vitamín E má regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojuje podráždenia a zlepšuje hojenie.

Včelí vosk zjemňuje a zmäkčuje pleť, nie je umelo vybielený a neobsahuje teda žiadne stopy chemických látok.

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Tradičná Nechtíková masť

OSTATNÉ PRODUKTY

REPÍKOVÁ MASŤ Dr. Dudek