BYLINNÁ MASŤ REGENERAČNÁ

REGENERAČNÁ BYLINNÁ MASŤ - VHODNÁ STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU PRI PSORIÁZE A EKZÉME

REGENERAČNÁ BYLINNÁ MASŤ

Regeneračná bylinná masť Dr. Dudek

 

Bylinná masť je vhodná k starostlivosti o pleť a pokožku postihnutú lupienkou či ekzémom, ktorá má sklon k olupovaniu a rohovateniu. Bylinná masť zmierňuje svrbenie, praskanie a nadmerné odlupovanie tejto špecificky postihnutej pokožky.

Regeneračná Bylinná masť obsahuje unikátnu receptúru ​​kombinujúcu výťažky z bylín (slezu, repíka, žihľavy, vŕby a prasličky). Obsahuje aj tradičný Jandův prípravok z vaječných žĺtkov dokonale upokojuje a zmäkčuje citlivú a podráždenú pokožku. Prísada minerálov soli z Mŕtveho mora a rybieho tuku napomáha pri podráždení a svrbenie kože. Podporuje tiež krvný obeh a omladzovanie buniek.

Komplexné zloženie bylinnej masti aktivuje prirodzené regeneračné procesy v pokožke. Pomáha harmonizovať funkcie kožných vrstiev a vďaka tomu dochádza k zmierneniu (v mnohých prípadoch i úplnému zastaveniu) zápalovej reakcie a s ňou súvisiacich kožných prejavov.

Použitie Bylinnej masti

Mazanie pleti a postihnutých miest aspoň 2-3x denne.

Zloženie: liehový extrakt zo slezu, repíka, žihľavy, vŕby a prasličky, tepelne upravený vaječný žĺtok, rybí tuk s vitamínmi A a D, soľ z Mŕtveho mora, levanduľová silica, vitamín E, včelí vosk(nebielený), bravčová masť(šetrne v pare tavená a odstredená, nesolená, neškvarená).

Objem: 50 ml

ON-LINE LEKÁREŇ   KÚPIŤ V LEKÁRNI

NÁVOD - STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU PRI LUPIENKE A EKZÉME

Čo hovorí ľudová múdrosť o Bylinnej masti:

Slez lesný hojne využívali už starí Gréci a Rimania. Slez tlmí zápaly a svrbenie a pôsobí pozitívne aj na veľmi citlivú či inak traumatizovanú pleť alergikov, ekzematikov či psoriatikov.

Repík lekársky sa tiež používa od staroveku, v ľudovom liečiteľstve sa spracováva hlavne vňať a listy repíka. Medzi účinné látky, ktoré obsahuje, patria kyselina kremičitá, taníny, éterický olej, horčiny, flavonoidy. Ďalej obsahuje minerály, vitamíny B a K a fytoncídne látky, schopné potláčať niektoré kmene mykobaktérií. Celkovo sa repík vyznačuje silnými protizápalovými účinkami.

Žihľava obsahuje veľké množstvo chlorofylu, ktorý urýchľuje hojenie rán, vnútorne povzbudivo pôsobí na metabolizmus, proti chudokrvnosti a ako antireumatikum. Má výrazné protizápalové a dezodoračné účinky.

Vŕba obsahuje značné množstvo prírodného salicínu, trieslovín a tiež látky, znižujúce nervové predráždenia. Salicina pôsobí dezinfekčne, znižuje horúčku, zmierňuje bolestivé prejavy reumatizmu aj migrén a zmäkčuje kožu i vlasy. V ľudovej medicíne sa vŕbovým odvarom alebo práškom z vŕbovej kôry ošetrovali staré rany a kožné neduhy.

Praslička pôsobí výrazne hojivo, pri vnútornom užití močopudne, zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev, užíva sa pri zápaloch močového ústrojenstva alebo pri močových či obličkových kameňoch. Zvonka podávaná urýchľuje hojenie rán, zastavuje krvácanie z nosa, pomáha proti vypadávaní vlasov. Vhodná pri hemoroidoch, vo forme kloktadla sa užíva pri angíne a zápaloch ústnej dutiny.

Jandůva receptúra na psoriázu

Z tepelne upravených slepačích žĺtkov je podľa tradičnej receptúry afrických šamanov vytvorený Jandův prípravok. Prípravok sa významne podieľa na tlmení nepriaznivých kožných prejavov pri lupienke a podporuje prirodzené regeneračné procesy.

Vitamín D obsiahnutý v rybom tuku podporuje granuláciu tkaniva (tj. rast nových kožných buniek) a regeneráciu horných vrstiev pokožky aj podkožia, rybí tuk výborne premasťuje a zvláčňuje pokožku.

Vitamín E má regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojuje podráždenia a zlepšuje hojenie.

Soľ z Mŕtveho mora špecificky regeneruje predovšetkým kožu postihnutú lupienkou.

Levanduľová silica urýchľuje hojenie kožných buniek pri popáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje.

Včelí vosk zjemňuje a zmäkčuje pleť, nie je umelo vybielený a neobsahuje teda žiadne stopy chemických látok.

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Regeneračná Konopná masť, Svätojánsky Ľubovníkový olej

OSTATNÉ PRODUKTY

REGENERAČNÁ BYLINNÁ MASŤ Dr. Dudek