PRI PSORIÁZE A EKZÉME - BYLINNÁ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Psoriáza a ekzém

PRI PSORIÁZE A EKZÉME - BYLINNÁ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

PSORIÁZA A EKZÉM - STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU

K rade civilizačných problémov patria ochorenia s nepríjemnými kožnými prejavmi lupienka a ekzém. Tieto problémy sú staré ako ľudstvo a postihujú čoraz väčšiu časť svetovej populácie. Zvyčajne začínajú nevinne malými červenými fliačkami a často nevysvetliteľne putujú aj miznú a opäť sa znenazdania objavujú. Majú rôzne kožné prejavy od občasných plošných výsevov až po trvalé ložiská a pre lupienku platí, že vedľa kože môže postihovať tiež nechty aj kĺby. Jej výskum je trochu v tieni boja proti obávaným a zhubným chorobám, pretože sa na ne nezomiera.

Možné dedičné dispozície sa však dajú úspešne obmedzovať, pokiaľ zbytočne nedochádza k pôsobeniu provokujúcich faktorov. K nim patria infekčné zápaly a virózy, oslabenie imunity, hormonálne poruchy, úrazy a taktiež doteraz značne podceňované psychické stresy, duševné otrasy a dlhodobé pôsobenie nezdravej životosprávy, najmä výživy. Nimi je často odštartovaný začiatok choroby, ktorá sa mimo iné prejavuje zápalovým sčervenaním pokožky. Ďalej jej praskaním, poruchami v činnosti mazových žliaz a obvykle aj úporným svrbením, u lupienky potom niekoľkonásobným zrýchlením výmeny buniek kožného povrchu z jedného mesiaca na niekoľko dní. Imunitný systém tak trochu zmätene reaguje ako by došlo k postihnutiu kože infekciou a tým situáciu ďalej komplikuje. Psoriáza a ekzém

Vzhľadom k tomu, že pleť s prejavmi lupienky a ekzému je veľmi citlivá a podráždená, nie je vhodné ju ošetrovať bežnými kozmetickými prípravkami s obsahom alergizujúcich chemických prísad. Odporučiť možno len niektoré prípravky a to vyrobené iba z biologicky aktívnych prírodných látok a bylinných extraktov. Takto je možné upokojovať zápalové procesy, obmedzovať zvýšené svrbenie a praskanie pokožky, podnecovať prirodzené tendenciu k hojeniu. U lupienky ďalej uľahčovať odlučovanie vrstiev zrohovatených šupín a do značnej miery spomaľovať proces zrýchlenej obmeny kožných buniek. Hlavnou oblasťou pôsobenia tejto zdravotnej biokozmetiky je zlepšenie vzhľadu postihnutej pokožky a zmiernenie sprievodných ťažkostí.

Psoriáza a ekzém - Omyl a nesprávne vnímanie

Lupienka a ekzém prináša veľa krát individuálny pocit spoločenskej menejcennosti z viditeľných prejavov na ťažko zakrytelných častiach tela (tvár, krk, dlane) pre väčšinu postihnutých väčšinou ďaleko ťaživejšie ako konkrétne fyzické prejavy. Je doteraz prekvapujúce, že aj cez vysoký podiel postihnutých a rozvoj zdravotnej osvety je stále medzi verejnosťou málo známe, ako sa dané problémy prejavujú. Lupienka a ekzém v žiadnom prípade nepatrí medzi choroby prenosné a nákazlivé.

Na ošetrenie pleti s prejavmi lupienky ponúkame špeciálnu Regeneračnú bylinnú masť, obsahujúcu liehový extrakt zo súboru liečivých rastlín (slez, repík, praslička, žihľava, vŕba), levanduľovú silicu, rybí tuk s vitamínmi A a D, soľ z Mŕtveho mora. Ďalej Jandův prípravok, včelí vosk a ako nealergizujúci tukový základ v pare odstredenú bravčovú nesolenú a neškvarenú masť s prísadou vitamínu E. Masť neobsahuje žiadne chemické prísady a je vyrobená podľa tradičných skúseností i moderných poznatkov o regenerácii pleti postihnutej lupienkou.

Obsiahnuté prírodné látky a vitamíny priaznivo pôsobia na obnovu postihnutej pleti, obmedzujú jej praskanie a svrbenie a zároveň vykazujú protizápalové, hojivé a dezinfekčné účinky. Použitý tukový základ je zhodný s kožným tukom, preniká s prírodnými látkami aj do hlbších vrstiev zrohovatenej pokožky a pritom ju spolu so salicinom z vŕby náležite zmäkčuje a zjemňuje. Jandův prípravok z tepelne upravených slepačích žĺtkov a rybí tuk s vitamínom D aktivujú prirodzené regeneračné procesy. Na objednávku je možné vedľa bežného 50 ml balenia dodať aj výhodnejšie 500 ml balenie masti a originálny Jandův prípravok (130 ml).

Psoriáza a ekzém - Možnosti pri starostlivosti

Pri dlhšom a systematickom ošetrovaní postihnutých miest je možné potlačiť vonkajšie prejavy psoriázy aj ekzému buď úplne, alebo aspoň do prijateľných medzí tak, aby neboli ťažkou ​​životnou záťažou. Pritom je nevyhnutné venovať náležitú pozornosť jedálničku, v ktorom je potrebné obmedziť výrobky z kravského mlieka, biele pečivo a výrobky s obsahom pšeničnej múky. Menej vhodné sú tiež jedlá nadmieru kyslé, korenisté, tučné a ďalej tiež údené a chemicky konzervované. Nevhodné sú tiež mäsové a rybie konzervy, konzumácia čiernej kávy, kakaa, čokolády, medu, nápojov s vyšším obsahom alkoholu. Škodlivý je aj obyčajný pobyt v zafajčenom prostredí a aktívne fajčenie je absolutne nevhodné. Psoriáza a ekzém

Namiesto toho možno odporučiť dostatok čerstvej zeleniny a nekyslého ovocia (jablká iba tepelne upravené napr. v kompóte), ľahké biele rybie mäso, hydinové a králičie, ryžu, zemiaky, ovsené vločky, tmavé celozrnné pečivo a cestoviny, výrobky z kukurice, pohánky, prosa, sóje a amarantu. Kožné prejavy lupienky aj ekzému totiž úzko súvisia s poruchami látkovej výmeny a bez podstatnejšie zmeny jedálnička nie je dosť dobre možné sa ich na dlhšiu dobu zbaviť.

Pôsobenie uvedenej diéty môžete aj pri ekzéme výrazne podporiť pitím bylinného čaju, pripraveného z rovnakých dielov bylín, ktoré sú obsiahnuté v uvedenej masti. K nim je možné pridať ešte vňať jablčníka a zemedymu, koreň lopúcha alebo tiež Sarsaparilla, kvet nechtíka a vresu. Denne by sa mali vypiť 3 dávky čaju, pripravené preliatím lyžice bylinnej zmesi štvrť litrom vriacej vody a vylúhovaním po dobu 15 min. Táto pitná kúra by mala trvať 3 týždne.

Psoriáza a ekzém - Bylinná a čajová starostlivosť

Potom je vhodné v pravidelnom pití menšieho množstva bylinného čaju pokračovať a pritom nahradiť žihľavu a prasličku listom brezy, podzemky pýru alebo korene ihlice tŕnistej. Dvakrát do týždňa je tiež vhodné pripraviť z uvedenej zmesi bylín niekoľko litrov silného odvaru, vliať ho do vane s teplou vodou a v nej sa potom 20 min. kúpať. Do celotelových kúpeľov je vhodné pridávať horúci nálev z pšeničných zdravotných otrúb a tiež niektoré prírodné zmäkčujúce a premasťujúci prísady. Napríklad Svätojánsky ľubovníkový olej, ktorým je vhodné aj potierať suché a podráždené miesta.

Pri potláčaní prejavov lupienky aj ekzému sa často zabúda na skutočnosť, že zvyčajne búrlivo reagujú na psychické stresy. Preto tu viac ako inokedy platí, že veselá myseľ je pol zdravia. Však oceňované pozitívne myslenie je naozaj lepšie ako ukrivdená sebaľútosť, pretože pomáha mobilizovať vnútorné sily na prekonávanie každodenných problémov. Pritom je potrebné si neustále pripomínať, že neexistuje lupienka a ekzém, ktoré by nešlo podstatne zmierniť alebo úplne potlačiť. Duševná rovnováha a pohoda majú pritom rovnaký význam ako uvedené bylinné masti, oleje, čaje, kúpele i diétne zásady.

Pôsobenie prirodzeného či umelého slnenia je potrebné vyskúšať a konzultovať s odborným lekárom. V kompetencii lekára sú tiež celkové liečebné zásahy pri väčších problémoch a tiež rozhodnutie o krátkodobej aplikácii ošidných hormonálnych krémov. Odporučiť možno aj vykonanie testov na alergény, lepok a kravské mlieko. Veríme, že využijete aspoň časť uvedených skúseností pri úspešnom potieraní lupienky aj ekzému. Uvítame aj Vaše poznatky a skúsenosti. Prajeme Vám dostatok vytrvalosti a veľa úspechov.

ODPORÚČANÉ PRODUKTY DR.DUDEK PRI LUPIENKE A EKZÉME

VHODNÉ PRI LUPIENKE

Bylinná masť pri psoriáze

REGENERAČNÁ BYLINNÁ MASŤ

VHODNÉ PRI LUPIENKE A EKZÉME

Ľubovníkový olej vhodné pri psoriáze a ekzéme

SVÄTOJÁNSKY ĽUBOVNÍKOVÝ OLEJ

VHODNÉ PRI EKZÉME

Konopná masť vhodná pri ekzéme

REGENERAČNÁ BYLINNÁ MASŤ

Produkty nájdete v LEKÁRŇACH alebo 100% dostupné ON-LINE

UĽAVUJÚCI KÚPEĽ A ČAJ PRI LUPIENKE A EKZÉME

Upokojujúci kúpeľ pre ekzematikov a psoriatikov

Mnohé civilizačné vymoženosti sú dôvodom rastúceho počtu ľudí s rôznymi formami kožných porúch na čele s alergiami, ekzémami a lupienkou. Ich vnútorné príčiny sú síce väčšinou neznáme a zložité, ale napriek tomu je možné aj v bežných domácich podmienkach často úspešne obmedzovať sužujúce vonkajšie kožné prejavy na minimum. K nim patria najmä výrazné olupovania, rohovatenia, nadmerné mastenie, zápalový opuch, praskanie a úporné svrbenie pokožky. Tieto ťažkosti zvyčajne úzko súvisia s poruchami imunitného systému.

Postihnutá pleť väčšinou tiež búrlivo reaguje na stresy, diétne chyby a nevhodnú kozmetiku. Zato priam blahodárne pôsobia prípravky z čistých prírodných látok a byliniek. Z nich si môžete doma pripraviť celotelový kúpeľ zo zmesi rovnakých dielov listov a kvetov slezu, vňate repíka, ľubovníka, žihľavy a prasličky, kôry vŕby, koreňov lopúcha a kvetov nechtíka. Päť hrstí tejto zmesi sa 5 min. povarí v 5 litroch vody a po štvrťhodine vylúhovania sa odvar cez cedidlo vleje do vane s teplou vodou. Kúpeľ v dĺžke 20 min. sa odporúča dvakrát týždenne. Po kúpeli je potrebné ošetriť aj zdravú pleť niektorým zo zdravotne prospešných prípravkov ako je špecialita pre psoriatikov Regeneračná bylinná masť alebo Svätojánsky ľubovníkový olej. Z uvedených byliniek sú tiež veľmi vhodné čaje, ktorých účinky sa však môžu začať prejavovať po pravidelnom pití troch štvrťlitrových dávok denne po dobu aspoň troch týždňov. Pritom sa nesmie zabúdať ani na rozhodujúci vplyv zdravej životosprávy.

Čaj na lupienkové ťažkosti

K rade civilizačných problémov patria ochorenia s nepríjemnými kožnými prejavmi a výstižným názvom lupienka, ktoré postihuje takmer 2% svetovej populácie. Na koži sa prejavuje niekoľkonásobným zrýchlením inak prirodzeného procesu výmeny buniek a zápalovými procesmi. Nevzhľadné začervenanie, olupovanie a rohovatenie je tak sprevádzané sužujúcím svrbením a praskaním pokožky. Hoci vnútorné príčiny tejto choroby ešte nie sú úplne objasnené, staré skúsenosti preukazujú, že k podstatnému zmierneniu nepríjemných vonkajších prejavov prispieva harmonizácia látkovej výmeny vhodnou životosprávou.

K tomu slúži tiež pravidelné pitie bylinkového čaju zo zmesi, obsahujúcej po troch dieloch kvetov nechtíka a slezu a koreňov lopúcha, po dvoch dieloch vňate repíka, odnoží pýru a listov brezy a po jednom dieli vňate ľubovníka a stavikrvu. Polievková lyžica zmesi sa sparí štvrťlitrom vriacej vody a táto dávka sa po 15 min. vylúhovaní pije vlažná aspoň dvakrát denne po dobu najmenej troch týždňov. Pritom je potrebné sa sústavne starať o citlivú a podráždenú pleť, ktorú nie je možné dlhodobo ošetrovať liečivými masťami s obsahom hormonálnych kortikoidov ani bežnou kozmetikou. Pre tieto účely si môžete v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach zakúpiť vhodnú pri lupinke Regeneračný bylinnú masť a do a po kúpeli Svätojánsky ľubovníkový olej.

HLAVNÁ STRÁNKA

ZOBRAZIŤ PRODUKTY

STAROSTLIVOSŤ PRI PSORIÁZE A EKZÉME Dr. Dudek