PROPOLISOVÁ TINKTÚRA

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA - 100% PRÍRODNÝ DAR VČIEL. PRI AFTÁCH, HERPESE, AKNÉ, KOŽNEJ PLESNI, PARADENTÓZE, ŠTÍPANCOCH, BOLESTI HRDLA...

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA PRÍRODNÁ

Propolisová tinktúra Dr. Dudek

 

Propolis je používaný už od nepamäti a tak má preukázateľné dezinfekčné, konzervačné, antimikrobiálne a antibiotické účinky. V tradičnom liečiteľstve je propolisová tinktúra veľmi obľúbená a preto je vo veľkej miere celosvetovo využívaná. Propolis je viac zložkovou prírodnou látkou, ktorú produkujú včely pri stavbe úľa.

Prírodná Propolisová tinktúra a roztok z nej je vhodný na kloktanie a tak pomáha pri bolestiach hrdla a pri prechladnutí. Tinktúra je skvelá na inhaláciu, pretože je vhodná pri problémoch s dýchacími cestami a tiež pri nádche. Dezinfikuje rany a zároveň podporuje hojenie. Je vhodná na štípance, upokojuje podráždenú pleť, ústnu dutinu a tak je obzvlášť vhodná aj pri paradentóze. Propolisová tinktúra je 100% prírodná a preto neobsahuje žiadne chemické prísady.

Použitie tinktúry

Na vonkajšie použitie je neriedená tinktúra vhodná pri starostlivosti o podráždenú pleť, na bradavice, drobné trhlinky pokožky a na dezinfekciu po štipnutí hmyzom a kliešťom. Vhodná je pri starostlivosti o ústnu dutinu, na ďasná, afty, pri paradentóze a bolestiach v krku. Postup pri použití v ústnej dutine: potierajte, vyplachujte alebo kloktajte zriedeným roztokom tinktúry s vodou v pomere cca 1:5 až 1:10. Tento roztok je tiež možné inhalovať pri chorobách dýchacích ciest a pri nádche.

UPOZORNENIE: Propolis môže u citlivých jedincov vyvolať alergiu a tak preto je pred prvým použitím nevyhnutná skúška znášanlivosti. Odporúčame preto na malej ploche pokožky na zápästí alebo v lakťovej jamke odskúšať možnú alergiu.

Zloženie: včelí propolis(12%/výsledný čistý extrakt min. 6%), voda, kvasný lieh(v 75%-nom).

Objem: 30 ml

ON-LINE LEKÁREŇ   KÚPIŤ V LEKÁRNI

AKCIA 3+1 ZADARMO

Čo hovorí ľudová múdrosť o Propolisovej tinktúre

Propolisu si cenili už starí Gréci a právom, pretože patrí medzi prírodné látky s preukázateľne prospešným pôsobením na naše zdravie. Jedná sa o živicovú látku, ktorú produkujú včely pri stavbe úľov a okrem živice obsahuje aj balzamy, silice, aromatické kyseliny (benzoová, škoricová, kávová, a i.), Vanilín, polysacharidy, flavonoidy a rad ďalších látok, ktoré tak v súhrne vykazujú mimoriadne dezinfekčné, konzervačné, antimikrobiálne a aj antibiotické účinky.

Okrem toho obsahuje tiež značný podiel vosku, peľu a ďalších včelích produktov. Bol známy a využívaný už v dávnej histórii a tak je obľúbený po celom svete dodnes.

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Tradičná Propolisová masť

OSTATNÉ PRODUKTY

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA Dr. Dudek