PROPOLISOVÁ TINKTÚRA A MASŤ

PROPOLIS NA AFTY, KÚTIK, HERPES ALEBO MYKOTICKÉ KOŽNÉ PROBLÉMY

Propolisová tinktúra a masť

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA A MASŤ

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA

Objem: 30 ml

 • vhodná priamo na kútiky, afty a herpes(potieranie)
 • účinky propolisu skvelé pri paradentóze(použiť ako ústnu vodu)
 • vhodná na kloktanie ako doplnok pri bolesti hrdla
 • účinok propolisu pri mykotických problémoch aj na chodidlách
 • po nepríjemných hmyzích štípancoch a na nebezpečné rány po kliešťoch
 • vhodné pridávať aj do bylinnej inhalácie
 • ideálna na potieranie bradavíc(aj ako obklad s kozm. tampónom)
 • propolis účinne pomáha pri akné, vyrážkach a pri rôznych kožných defektoch, ideálne použití spolu s propolisovou masťou

Pri použití v ústach nariediť v pomere 1-2 uzáverov na 1dcl vody

NEVHODNÉ PRI PRECITLIVENOSTI A ALERGII NA VČELIE PRODUKTY. Odporúčame aby ste si najprv na predlaktí odskúšali znášanlivosť. Pri preplachu ústnej dutiny odporúčame najprv nižšiu koncetráciu nariedenia s vodou.

Zloženie: včelí propolis(12%/čistá extrakcia min. 6%), kvasný lieh, voda.

ON-LINE LEKÁREŇ

viac info...

PROPOLISOVÁ MASŤ

Objem: 30 ml

 • vhodné pre citlivú, suchú a normálnu pokožku
 • na ochranu a obnovu suchej, citlivej a popraskanej pleti
 • pre obnovu drobných kožných defektov
 • vhodné priamo na kútiky pre rýchlejšie hojenie
 • pravidelné ošetrovanie masťou udržuje pery vláčné a napomáhá v prevencii voči kútikom, aftám a herpesu
 • regenerácia pokožky chodidiel a ich prevencia pred pliesňou
 • vhodná kombinácia s propolisovou tinktúrou

NEVHODNÉ PRI PRECITLIVENOSTI A ALERGII NA VČELIE PRODUKTY. Odporúčame aby ste si najprv na predlaktí odskúšali znášanlivosť.

Zloženie: extrakt zo včelieho propolisu, nebielený včelý vosk, levanduľová silica, vitamín E, tavená odstredená masť.

ON-LINE LEKÁREŇ

viac info...

ZÁZRAK PRÍRODY MENOM PROPOLIS

ZÁZRAK PRÍRODY MENOM PROPOLIS

Propolis patrí medzi viaczložkové prírodné látky s preukázateľným zdravotne prospešným pôsobením. Propolis si cenili už starí Gréci. O tom preukázateľne svedčí aj význam jeho názvu v starej gréčtine, kde sa tak označuje látka pre ochranu určitého živého spoločenstva. Včely ho totiž zbierajú a spracúvajú na ochranu svojho spoločenstva v úli pred nákazou. Utesňujú ním medzery, vytierajú bunky pre vývoj potomstva a balzamuje votrelcov. Už nejeden včelár s údivom po jarnej prehliadke zazimovaného úľa pozoroval starostlivo zakonzervované telíčka drobných hlodavcov, ktoré včely síce dokázali zahubiť, ale už ich nedokázali z úľa odstrániť. Na základe toho boli už v dávnych dobách poznané mimoriadne dezinfekčné, konzervačné aj antimikrobiálne účinky propolisu. Starí včelári dokázali z propolisu pripraviť účinnú liehovú tinktúru a tradičnú masť zo slaniny a včelieho vosku.

Propolis a jeho vznik už nie je zahalený rúškom tajomstva. Všímaví včelári a nadšenie biológovia zistili, že zjari sa v našom miernom severnom pásme vylučujú na pučiacich púčikoch ihličnanov aj niektorých listnáčov špeciálne ochranné látky, obsahujúce živice, balzamy, silice, aromatické kyseliny (benzoová, škoricová, kávová, ai.), Vanilín, polysacharidy , flavonoidy a rad ďalších látok, ktoré v súhrne vykazujú výrazné antibiotické účinky. Včely túto lepkavú hmotu starostlivo zbierajú a v úľoch s prísadou fermentov miesia na dezinfekčný tmel, ktorý obsahuje tiež nemalý podiel vosku, peľu a ďalších produktov včelieho spoločenstva. Kvalitný propolis je preto vyváženým prírodným komplexom viac ako 30 zložiek.

Overte si možnú alergiu na propolis!

Pri využívaní propolisu je potrebné mať na pamäti, že u niektorých citlivých jedincov môže vyvolať alergiu, preto je pred prvým použitím nevyhnutná skúška tinktúry alebo masti s propolisom na malej ploche pokožky na zápästí alebo v lakťovej jamke, u ústnych prípravkov na okraji pery. Pritom je paradoxné, že u alergikov je zvyčajne citlivejšia reakcia na koži než na sliznicu. Aj pre nich je preto často propolisová tinktúra skutočnú spásou pri vytrvalých aftách či paradentóznych ťažkostiach, bradaviciach, medziprstových plesniach na nohách aj pri zápaloch nosohltanu na kloktanie po zriedení vodou. Propolisovú tinktúru oceníte aj v lete pri pobyte v prírode k pohotovej a účinnej dezinfekcii nepríjemných hmyzích štípancov a nebezpečných rán po kliešťoch. Niekoľko kvapiek propolisové tinktúry je vhodné pridávať aj do bylinných inhaláciou pri potieraní zápalov horných ciest dýchacích. Tradičná masť s propolisom zo sadla a vosku má veľmi príjemnú a charakteristickú balzamovú vôňu a je účinným prostriedkom pri starostlivosti o drobné kožné defekty, popraskanú či inak poškodenú pleť a tiež na pery pri kútikoch a herpese.

ĎALŠIE PRODUKTY

PROPOLISOVÁ TINKTÚRA A MASŤ Dr. Dudek