NECHTÍKOVÁ MASŤ

NECHTÍKOVÁ MASŤ - TRADIČNÁ UNIVERZÁLNA ZÁZRAČNICA PRE ÚĽAVU POKOŽKY

NECHTÍKOVÁ MASŤ TRADIČNÁ

Nechtíková masť Dr. Dudek

 

Tradičná masť z nechtíka má univerzálne využitie takmer na akékoľvek kožné problémy. Poskytuje ochranu suchej, citlivej a podráždenej pleti a hodí sa na každodenné ošetrenie rúk ako ochranný a reparačný mastný krém. V zimnom období je vhodnou ochranou pleti pred mrazom pre dospelých aj pre deti. Masť pomáha tiež pri rezných ranách, odreninách alebo popáleninách a podporuje hojenie.

Tradičná masť funguje aj na zle hojace sa rany, pomáha vyhojiť pooperačné jazvy. Je možné ju používať aj na masáže. Jemná pravidelná masáž od členkov smerom ku kolenám priaznivo pôsobí na cievy dolných končatín, kŕčové žily a uľavuje bolestiam nôh. Účinné látky z nechtíka majú upokojujúce a regeneračné účinky, potláčajú zápalové procesy a podporujú prekrvovanie kože.

Masť je tiež vhodná pri hemoroidoch či preležaninách. Tradičná nechtíková masť je 100% prírodná a neobsahuje žiadne chemické prísady.

Použitie Nechtíkovej masti

Mazanie kože a postihnutých miest, masáže. Denný krém na ruky i tvár nielen v zimnom období.

Zloženie: extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, levanduľová silica, vitamín E, včelí vosk(nebielený), betakarotén, bravčová masť(šetrne topená v pare a odstredená).

Objem: 30 ml / 50 ml

ON-LINE LEKÁREŇ   KÚPIŤ V LEKÁRNI

AKCIA 3+1 30ml ZADARMO

Čo hovorí ľudová múdrosť o Nechtíkovej masti

Nechtík a výroba masti má dlhú tradíciu, vyrábala sa v každom sedliackom dome po domácky. Kvety mesiačikov sa vyznačujú sýto-žltou až červeno-oranžovou farbou. Za účelom čo najvyšších účinných látok bol vyšľachtený plnokvetý kultivar a pre svoju výraznú farbu bol nazvaný Plameň. Nechtík lekársky má široké a vyvážené spektrum účinných látok (napr. Karotenoidy, silice, saponíny, slizy, alkoholy faradiol a arnidiol, horčiny kalenden a kalendulin, kyselinu salicylovú). Vo forme obkladov, kúpeľov a v tradičných mastiach priaznivo ovplyvňuje drobné kožné defekty, ekzémy, jazvy, kŕčové žily, plesne a urýchľuje obnovu poškodenej pokožky.

Levanduľová silica urýchľuje hojenie kožných buniek pri popáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje.

Vitamín E má regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojuje podráždenia a zlepšuje hojenie. Včelí vosk zjemňuje a zmäkčuje pleť, nie je umelo vybielený a neobsahuje teda žiadne stopy chemických látok.

NÁVOD - AKO VYROBIŤ NECHTÍKOVÚ MASŤ

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Tradičná Repíková masť

OSTATNÉ PRODUKTY

NECHTÍKOVÁ MASŤ Dr. Dudek