ĽUBOVNÍKOVÝ OLEJ
ĽUBOVNÍKOVÝ OLEJ - EXPERT NA BREUSSOVÚ MASÁŽ, PRELEŽANINY, PSORIÁZU, SPÁLENIE SLNIEČKOM...
ĽUBOVNÍKOVÝ OLEJ SVÄTOJÁNSKY
Ľubovník bodkovaný, kráľovná svätojánskych kvetov je v tradičnom liečiteľstve používaná odpradávna. Na výrobu svätojánskeho ľubovníkového oleja si ľubovník zbierame sami a to výhradne ručne aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu. Zber sa realizuje v období okolo letného slnovratu. Vďaka tomu, že macerujeme iba správne rozkvitnutý a čerstvý ľubovník a nepoužívame žiadne chemické prísady, získavame veľmi kvalitný, sýto-červeno(karmínovo) sfarbený olej.
Olej možno použiť pri masážach boľavého chrbta a svalov. Profesionálny maséri na ňom oceňujú veľmi dobré prekrvujúce účinky s rýchlym nástupom (do 5 minút) a trvaním až 2 hodiny (čo je potvrdené aj dermálnym testom na Lekárskej fakulte UK).
Nezastupiteľný je najmä pri špeciálnej Breussovej masáži. Prípravok zjemňuje a upokojuje suchú, citlivú a podráždenú pleť, skvele regeneruje pokožku po spálení od slniečka, pri popáleninách, zapareninách či preležaninách.
Vďaka svojim hojivým a protizápalovým účinkom sa ľubovníkový olej hodí aj k starostlivosti o jazvy. Ideálne je nanášať olej tesne po kúpeli na vlhkú pokožku a dôkladne ho vtrieť do pokožky. Prípravok je výborný tiež priamo do kúpeľa, uvoľňuje telo i ducha a príjemne premasťuje suchú, psoriatickú či ekzematickú pokožku. Pri chorobách dýchacích ciest môžete na prsia prikladať teplé obklady s ľubovníkovým olejom, ktoré uľahčujú odkašliavanie. Potieranie spánkov ľubovníkovým olejom pomáha pri migrénach a neurózach, bylina má totiž preukázateľné ukľudňujúce a antidepresívne účinky.
Použitie Ľubovníkového oleja
Potieranie kože, masáže svalov, kúpeľový olej (do kúpeľa vmiešajte 1-2 polievkové lyžice). Zvyšuje citlivosť pokožky na slnečné žiarenie, nepoužívajte ho pred opaľovaním.
Zloženie: extrakt z kvetov ľubovníka bodkovaného, panenský (za studena lisovaný) slnečnicový olej, vitamín E.
Objem: 115 ml / 215 ml
ON-LINE LEKÁREŇ KÚPIŤ V LEKÁRNI
Čo hovorí ľudová múdrosť o Ľubovníkovom oleji
V období okolo letného slnovratu na začiatku leta sa záujemcovia o liečivé bylinky vždy sústreďovali na zber a spracovanie rozkvitajúceho ľubovníka bodkovaného. Nebolo to len kvôli spojeniu byliny s rozprávkovými kúzlami Svätojánskej noci (24. júna). Táto obdivuhodná liečivka je aj u nás odpradávna ľuďom označovaná ako bylina svätého Jána Krstiteľa.
Oficiálne označovaná ako ľubovník bodkovaný, obsahuje červené hypericinové farbivo, silicu, triesloviny, rutín a antibakteriálne látky. Preto má výrazné protizápalové, upokojujúce a dezinfekčné pôsobenie. Používa sa do čajov pri zápalových poruchách trávenia, súvisiacich s činnosťou žalúdka, pečene a žlčníka, pri nervovom podráždení a nespavosti a pri obličkových ťažkostiach. Je dôležitou súčasťou pečeňových čistiacich čajov a pomáha zmierňovať úzkosť, depresie a migrény.
Pri vonkajšom použití sa priaznivo prejavujú účinky hojivé, protizápalové a prekrvujúce, najmä pri pôsobení na ochabnutá a bolestivé miesta, jazvy, hrubú pleť, zapareniny a preležaniny. Pre uvedené účinky bol predtým veľmi obľúbený svätojánsky olej z ľubovníka a jeho domáca výroba bola veľmi rozšírená podobne ako príprava tradičnej nechtíkovej či Kostihojovej masti.
Za studena lisovaný slnečnicový olej si uchováva všetky výživné látky. Obsahuje predovšetkým mastné kyseliny (linolovú, palmitovú, stearovú, olejovú), ďalej tiež lecitín, tokoferoly, karotenoidy, vosky a veľké množstvo vitamínu E. Zjemňuje a zvláčňuje kožu. Vitamín E má regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojuje podráždenia a zlepšuje hojenie.
Mohlo by Vás tiež zaujímať: Ázijská mumio masť, Regeneračná konopná masť, Regeneračná bylinná masť, Tradičná Kostihojová masť, Tradičná Nechtíková masť, PSORIÁZA A EKZÉM - STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU